انواع مبل، ۱۰ مدل پرطرفدار از کالاهای ایرانی!

انواع مبل، ۱۰ مدل پرطرفدار از کالاهای ایرانی!

انواع مبل، ۱۰ مدل پرطرفدار از کالاهای ایرانی!

مبلمان: همه ما از نقش عمده مبلمان در جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی خود آگاه هستیم؛ چراکه این مبلمان است که بار زیادی از دکوراسیون پذیرایی ما را بر دوش می‌کشد و حتی می‌تواند تعیین‌کننده‌ سبک دکوراسیون ما باشد. پس باید در انتخاب آن نهایت دقت، توجه و حساسیت را به خرج داد تا بهترین اتفاق در منزل رقم بخورد. به همین منظور برای معرفی نمونه‌های مختلفی ازانواع مبل خانگی، سری به بخش آموزشی وبسایت ایـ حجره زدیم و از میان انواع مبلمان، تعدادی از آنها را برای معرفی به شما انتخاب کردیم تا بیشتر با سبک‌ها و طرح‌های مختلف مبلمان خانگی آشنا شوید. پس با ما همراه باشید …

مبل راحتی

مبل راحتی معمولا ۲ نوع است؛ یکی مبلمانی که کاملا راحتی است و برای استراحت کاربرد دارد و بیشتر استفاده شخصی می‌شود و دیگری مبلمانی که نیمه راحت است و تا حدی رسمی بوده و برای پذیرایی از مهمان مناسب است. مبل‌های راحتی تنوع بسیاری دارند و ازآنجایی‌که اغلب تماما پارچه هستند، طراحان خلاق با ترکیب انواع پارچه‌های خوش‌نقش‌ونگار مبل‌های زیبایی طراحی کرده‌اند و مهم‌تر اینکه به لحاظ هارمونی و هماهنگی با فضاها و دکوراسیونن‌های مختلف دست شما بازتر است و انتخاب راحت‌تری خواهید داشت.

مبل کلاسیک

در سبک زیبا و لوکس کلاسیک، هر وسیله و هر رنگ معنای خاص خود را دارد و در این میان، مبلمان نقشی اساسی‌تر را ایفا می‌کنند. مبلمان کلاسیک یکی از زیباترین مبلمان‌ها برای دکوراسیون داخلی است که هنوز و تا همیشه طرفداران خاص خود را دارد. در این مبلمان‌های چوبی، قاب طلایی‌رنگ حرف اصلی را می‌زند. روی این قاب‌های چوبی معمولا منبت‌کاری‌های زیبایی صورت می‌گیرد.

مبلمان سلطنتی

تفاوت مبلمان سلطنتی با مبلمان کلاسیک در خاص‌تر بودن سلطنتی‌هاست! به این معنی که ما در مبلمان سلطنتی به‌وضوح شاهد استفاده از طراحی خاص پایه‌ها و دسته‌ها و همچنین رنگ‌های طلایی و کرم هستیم. طرح‌های منبت‌کاری شده در این نوع مبلمان همگی با دست و به‌صورت بسیار ظریف و دقیقی انجام می‌گیرد. مبل سلطنتی به علت خاص بودن، مخاطبان خاصی دارد و افرادی که به سبک زندگی  سلطنتی علاقه دارند، بیشتر از این سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی خود استفاده می‌کنند.

مبل چوبی

مبلمان چوبی حس و حالی گرم و صمیمی را مهمان خانه می‌کند و زیبایی فوق‌العاده‌ای را به ارمغان می‌آورد. در مبلمان چوبی نوع چوب استفاده شده در ساخت آن بسیار مهم است؛ در درجه اول اینکه تمام قسمت‌های مبل از یک نوع چوب کار شده باشد یا اگر ۲ نوع است از چوب‌هایی باشد که میزان مقاومت آنها در یک سطح باشد. مورد دیگری که درباره استفاده از چوب در این مبلمان اهمیت دارد، میزان گره‌های چوب است؛ به این صورت که هرچه گره‌های چوب کمتر باشد، آن چوب بهتر و مقاوم‌تری است.

مبل ال

در میان مردمان دنیا، مبل ال از محبوبیت زیادی برخوردار است؛ چراکه اکثر خواسته‌های صاحبان خانه مخصوصا آپارتمان‌نشین‌ها را برآورده کرده است. از ویژگی‌های اصلی مبل ال می‌توان به این موارد اشاره کرد: جای دادن تعداد افراد بیشتر، هماهنگی سریع با دکوراسیون داخلی منزل، متناسب برای فضاهای کوچک و شلوغ، تقسیم‌کننده‌ فضای نشیمن و امکان تغییر سریع دکوراسیون داخلی خانه.

مبل چرمی

مبل چرمی از مبل‌های زیبا و متفاوتی است که می‌تواند به‌صورت همزمان هم جلوه‌ای لوکس به خانه ببخشد و هم گاهی در قالب مبل‌های راحتی عرضه شود. روکش چرمی این نوع مبلمان باعث می‌شود که با گذشت زمان به زیبایی آن افزوده شده و کمتر دچار استهلاک و فرسودگی شود؛ به همین دلایل این نوع مبلمان برای خانه‌های با جمعیت زیاد و دارای بچه گزینه بسیار مناسبی است.

مبل سنتی ایرانی

اگر به دکوراسیون‌های سنتی و ایرانی علاقه دارید اما در عین حال کمی هم خواهان سبک مدرن هستید، پس حتما باید این مبلمان ایرانی را مد نظر قرار دهید. این مبلمان ایرانی به‌سادگی سبک سنتی ایرانی را در قالبی مدرن به اتاق نشیمن شما مهمان می‌کنند. این نوع از مبلمان تماما چوبی و کاملا دست‌ساز است و در طراحی و اجرای آن از گره‌های ایرانی استفاده می‌شود.

مبل مدرن هوشمند

علت نامگذاری این مبلمان، استفاده از فوم‌های هوشمند حافظه‌دار در آن است. این فوم ماده‌ای است که به وزن و دمای بدن شخصی که روی آن قرار می‌گیرد، واکنش نشان داده و تغییر شکل می‌دهد. از مزیت‌های اصلی این فوم‌ها می‌توان به مقاومت‌شان در برابر باکتری‌ها و قارچ‌ها و حساسیت‌زا نبودن و همچنین دفع نیروی واردشده به آن در همان موضع اشاره کرد؛ به‌طور مثال هنگامی‌که از این فوم در مبل خانگی استفاده‌ شود درصورتی‌که ۲ نفر روی آن نشسته باشند، اگر یک نفر روی مبل جابه‌جا شود، نفر دیگر این جابه‌جایی را حس نکرده و احساس راحتی او از بین نمی‌رود.

مبل تک نفره

تک مبل‌ها را در فضای کوچک فراموش نکنید. این مبلمان می‌تواند در هر قالبی ظاهر شود؛ قالبی مدرن از یک راک اصیل یا چهره‌ای ساده از مبل راحتی همگی ایده‌های مناسبی برای دکوراسیون فضای کوچک شما محسوب می‌شوند.

از مبل تک نفره فانتزی می‌توانید در هر بخشی از خانه خود استفاده کنید. این مبلمان به دلیل ظاهر متفاوت خود به‌خوبی می‌تواند چهره دکوراسیون شما را دگرگون کند. مبل تک‌نفره راحتی را می‌توانید برای فضای کنار پنجره یا حتی کنسول خود انتخاب کنید. این مبلمان بهترین گزینه برای استراحت کوتاه عصرگاهی یا کتاب خواندن است.

شزلون

شزلون‌ها به‌گونه‌ای از مبلمان گفته می‌شود که به‌صورت مبل تک در فضای دکوراسیون داخلی قرار می‌گیرد و معمولا دارای یک دسته قوس‌دار است. دسته شزلون‌هایی که عمودی‌اند غالبا راحتی مطلوب را برای مخاطب این مبلمان به وجود نمی‌آورند. پس در انتخاب نوع استاندارد آن باید دقت زیادی کنید. مبل شزلون دارای انواع مختلفی ازجمله سلطنتی، مدرن، تاجدار، اسپرت، راحتی و … است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها